Lithuanian

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
KALAMATOS SOCIALINIO SOLIDARUMO KLINIKA

lithuaniaAr jūs neturite socialinės apsaugos?
Ar jūsų vaikas nepaskiepytas būtinomis vakcinomis?
Ar turite problemų su dantimis?
Ar jūs sergate, bet nesiryžtate kreiptis pagalbos?
Ar jūs dėl kokių nors priežasčių neįtrauktas į valstybinę sveikatos apsaugos sistemą?
Ar jūs esate sunkioje padėtyje, bet negaunate rasti jums reikiamos sveikatos priežiūros?
Ar turite pažįstamų, kuriems reikia medicinos pagalbos, bet jie negali kreiptis į gydytoją ar mokėti už savo vaistus?

Kalamatoje yra įsikūrusi Socialinio Solidarumo Kliniką, kurioje dirba savanoriai miesto daktarai, sudarantys Socialinio Solidarumo Klinikų Tinklą. Kliniką rasite Senojoje Pagrindinėje Ligoninėje, Athinon gatvėje, Slaugymo Mokyklos pastate. Įėjimas iš Agiou Dimitriou gatvės pusės. Visi savanoriai, daktarai, stomatologai, slaugytojai, lankantieji slaugytojai, socialiniai darbuotojai, taip pat savanoriai sekretoriai yra pasiruošę padėti jums geriausiu įmanomu būdu, kiek tik leidžia klinikos galimybės. Telefono numeris: (+30) 2721089840.

Ar reikia mokėti už gydytojo apžiūrą?
Klinikos daktarai ir dantistai su dideliu atsidavimu jus apžiūrės SAVANORIŠKAI ir NEMOKAMAI, be jokios diskriminacijos ar išskyrimo. Mes siekiame padėti pacientams, kurie yra laikini ar sezoniniai mūsų rajono gyventojai ir nėra įtraukti į jokią valstybinės sveikatos apsaugos struktūrą (tokią kaip Valstybinė Sveikatos Sistema ar Socialinės Apsaugos Fondai). Socialinio Solidarumo Kliniką įkūrė savanoriai, taiga esame dėkingi už nesavanaudišką žmonių darbą, mažas ar didesnes aukas, veiklą vykdančius savanorius. Šioje Klinikoje už nieką nereikia mokėti. Paslaugos teikiamos nemokamai, naudojant turimus išteklius. Medicininius tyrimus, vaistus ir gydimą Klinikos darbuotojai suteikia nemokamai. Mes nestabdysime šios veiklos tol, kol turėsime pakankamai darbuotojų, aukojančiųjų ir rėmėjų.

 Klinikos filosofija – “Nei vieno be sveikatos priežiūros”. Ji nepildo norų, ji tarnauja reikmėms. Ir ji tai daro su pasiaukojimu ir užsispyrimu, naudodama visus galimus išteklius, nesvarbu, iš kur atkeliaujančius. Pagrindinis dėmesys skiriamas skubioms ir sunkiausioms problemoms, kurių vertinimą atlieka daktarai. Poreikiai yra įvertinami pirmenybiniu aspektu ir problemos yra išsprendžiamos prioritetine tvarka.

Klinika teikia paslaugas mūsų rajono gyventojams. Pacientai turi įrodyti, jog neturi sveikatos draudimo. Tai padaryti jiems padės Sekretoriato darbuotojai. Imdamiesi šių pagrindinių saugumo priemonių mes nenorime nieko įžeisti ar pažeminti. Mes tiesiog siekiame apsaugoti tuos, kuriems tikrai reikia mūsų paslaugų, nuo tų, kurie tai mato kaip dar vieną nemokamos naudos šaltinį.

Klinika teikia piriminę medicininę pagalbą, dantų priežiūrą, socialinės tarnybos paslaugas, palaikomojo gydymo terapiją (psichologinė pagalba). Mes iškart bandome aptarnauti kiek įmanoma daugiau į kliniką atvykusių žmonių. Taip pat išrašome jiems reikiamų vaistų receptus, jei turime jų savo fonde. Mes kartojame – visos paslaugos yra nemokamos.

Tie, kuriems reikės sudėtingesnės slaugos ar medicininių tyrimų bus nukreipti (su Klinikos daktarų pagalba ir pastangomis) į miesto specialistus, kurie bendradarbiauja su mūsų Socialinio Solidarumo Klinikų Tinklo daktarais. Jie padės nustatyti diagnozę ir skirti tolimesnį gydymą ar tyrimus. Atsakomybę už paciento priežiūrą prisiima Solidarumo Klinika. Ji aprūpins vaistais, padengs finansines medicininių tyrimų išlaidas ir paskirs tolimesnį gydymą, priklausomai nuo Klinikos galimybių. Nei vienas iš šio TINKLO daktarų negauna piniginio atlygio už teikiamas paslaugas, nesvarbu kiek kartų jiems tektų apžiūrėti pacientą.

Jeigu pacientui reikia specializuotų tyrimų, chirurginio ar kito sudėtingo gydymo, Klinikos savanoriai susisiekia su valstybinėmis ar privačiomis gydymo įstaigomis, kad galėtų suteikti visą reikiamą pagalbą, be jokių finansinių išlaidų pacientui.

Ką daryti jei kažkam reikia vaistų?
Kalamatos Solidarumo Klinika turi nuosavą vaistinę su savanoriais vaistininkais, kuri yra aprūpinta gyventojų ir įstaigų paaukotais vaistais. Jei Klinikoje apžiūrėtam pacientui reikia vaistų, kurių mes turime fonde, jie iškart suteikiami jam NEMOKAMAI. Jei reikiamų vaistų mes neturime, bandome juos surasti kitų Socialinio Solidarumo institucijų fonduose (Raudonajame Kryžiuje, Socialinėje Kalamatos vaistinėje, kitose Graikijos Socialinėse Klinikose)

Ko Klinika tikisi iš tų, kurie nori pasinaudoti jos paslaugomis?
– Jiems turi tikrai reikėti šios pagalbos ir jie negali jos gauti jokiu kitu būdu. Mes turime suprasti, kad panaudodami išteklius, kurie galėjo būti sutaupyti, atimsime galimybę jais aprūpinti tuos, kuriems labiausiai reikia pagalbos.
– Jie turi priimti visą teikiamą pagalbą, vykdyti medicinos konsultanto reikalavimus ir gerti skiriamus vaistus. Taip pat jie turi apsilankyti kelis kartus, jei to reikalauja gydytojas.
– Jie turėtų pranešti savo draugams ir giminėms apie Klinikos egzistavimą.
– Jei įmanoma, jie turėtų prisidėti prie mūsų bendro tikslo. Solidarumas reiškia ne tik “gauti”, bet ir “duoti”. Taigi mes duodame tai, ką galime. Net jeigu tai paprasčiausiai klinikos valymas ar taisymas, ar bet kokia kita veikla, reikalinga mūsų tikslui.
– Paskirti vaistai yra griežtai skirti tik asmeniniam paciento vartojimui ir jo konkrečiai ligai. Pacientai neturėtų jų perduoti kitiems asmenims su medicininėmis diagnozėmis.

Kiek skyrių veikia Klinikoje?
Klinika teikia pirminę sveikatos priežiūrą. Šiuo metu (2012, gruodis) Klinikos pastate veikiantys skyriai: Patologijos (Vidaus ligų), Pediatrijos, Odontologijos ir Tomografijos (ultragarsas). Išsamus Klinikos grafikas pateikiamas toliau. Jis gali kisti priklausomai nuo poreikių ir daktarų prieinamumo. Informacija apie tvarkaraštį visuomet pateikiama atitinkamoje Klinikos internetinės svetainės vietoje  arba telefonu: 27210-89840.

INFORMACIJA:
Kalamatos Solidarumo Klinikos sekretoriato darbo laikas:
Pirmadienis-Penktadienis: 9.00-13.00
po pietų: klinikinės operacijos

Adresas: Slaugos Mokyklos pastatas (pries senąją Pagrindinę Kalamatos Ligoninę)
Telefono numeris: (+30) 27210- 89840
el. paštas: dikalkalamata@gmail.com

Banko sąskaitos numeris finansinei Klinikos paramai:
ALPHA BANK
505 00 2002 000416 EUR
IBAN:GR93 0140 5050 5050 0200 2000 416
BIC CRBAGRAA

KLINIKOS TVARKARAŠTIS
Patologija:
Pirmadienis, Trečiadienis, Penktadienis : 9.30-13.00
Pirmadienis: 14.30 – 16.30
Antradienis: 16.00-19.00
Trečiadienis: 17.00 – 21.00

Pediatrija:
Trečiadienis: 17.00-19.00
Penktadienis: 8.30 – 10.30

Ultragarsas: po paskyrimo

Odontologija:
Pirmadienis: 15.00 – 17.00/17.00 -19.00 (tik vaikams)
Antradienis: 18.00-20.30
Trečiadienis: 17.00 – 19.00

Kito pobūdžio:
Siekiant kito pobūdžio daktarų apžiūros, jums pirmiausia reikia gauti paskyrimą pas mūsų Klinikos daktarą, kuris atliks pirminį įvertinimą. Taigi, visų pirma, reikia apsilankyti Klinikoje.